Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Základní umělecká škola
Starý Plzenec

Úvodní obrázek

Základní umělecká škola

Starý Plzenec

Nepřehlédněte

Pravidelný rozvrh/vyučování

Výtvarný obor: od 6.9. 2021

Dramatický obor: od 6.9. 2021

Hudební obor: 

Individuální výuka :  od 6. 9. 2021

Úslaváček: od 6. 9. 2021

Hvězdička: od 13. 9. 2021

Hudební nauky: od 13. 9. 2021

Notička : od 13.9. 2021

 

Úvodní slovo ředitele

Fotografie ředitele školy

Působení Základní umělecké školy ve Starém Plzenci má mnoho podob a tváří, zahrnuje množství různých aktivit. O jednotlivých složkách práce školy se dozvíte detailní informace na těchto webových stránkách. Všechny nejrůznější projevy života školy však směřují k jednomu společnému cíli, který vždy znovu hledáme a formulujeme v rozhovorech celého pedagogického kolektivu.

Cesta k uměleckým projevům, k nimž vedeme své žáky, je vždy provázena úsilím o vnitřní řád, krásu a hlubší pochopení hodnot, které každé umění obsahuje. Uprostřed postmoderní společnosti, kde se zcela setřely jasné obrysy etických i estetických norem, je nesmírně důležité předávat další generaci určité "pevné body", základní pravidla dlouhodobé společné práce, způsoby objevování záblesků krásy v hudebních, výtvarných i slovesných dílech.

To vše je přirozenou součástí snahy o zvládnutí všech uměleckých oborů. Jde nám tedy především o výchovu k poctivosti při práci a k citlivosti ve vnímání okolního světa. Když se nám bude dařit takto ovlivňovat osobnosti našich svěřenců, mohou z nich pak vyrůst i zdatní kumštýři, muzikanti, výtvarníci, literáti, herci – amatérští i profesionální. Pokoušíme se tomuto cíli přizpůsobit atmosféru i prostředí, v nichž probíhají vyučovací hodiny. Byli bychom rádi, kdyby naše práce nebyla pouhými "kroužky" k vyplnění volného času bez zájmu o podstatu náročného uměleckého vzdělávání. Chceme se věnovat všem, kdo touží rozvíjet vnitřní svět svůj či svých dětí, a přizpůsobíme své pedagogické postupy i různé míře a typu nadání tak, jak nám to umožňuje individuální kontakt s každým žákem.

Miloslav Esterle

Zveme Vás

Co nás čeká

01. 09. 2021 - 30. 06. 2022
Zkušební akce 3

ZUŠ Starý Plzenec

Raisova 2
332 02 Starý Plzenec

Tel.: 377 966 167

E-mail: zus-plzenec@volny.cz

© 2007 - 2021 ZUŠ Starý Plzenec
FoxprofiLogo Foxprofi